כיצד הפכה נורמה ג'יין נערה מבית הרוס בלוס אנג'לס ל "מרלין מונרו" סמל הסקס הגדול ביותר בהיסטוריה ולאייקון של תרבות הפופ? 

והאם יתכן שמתחת לבלונד פלטינה ולחיוך המפתה, הסתתרה בחורה מוכשרת ששיחקה בעשרות סרטים ולא זכתה להערכה שהגיעה לה. 

גברים מעדיפים בלונדיניות...
ואת מרלין מונרו יותר מכולן

בני האדם, "סובלים" ממערכת יחסים דואלית עם סקס ומיניות. מצד אחד מדובר בעונג הגדול ביותר המוכר לאדם ולכן יש סביבו סקרנות גדולה, מצד שני העיסוק בסקס ומיניות נחשב בחברות רבות לטאבו שיש סביבו המון איסורים מגבלות ועונשים, כיצד התמודד הקולנוע עם התשוקה לראות את הדבר האסור? ומתי הוא השתחרר מכבלי הצנזורה?

סקס ומיניות - בעולם משתנה

המלחמה, הספר, הסופרת, המפיק, הליהוק, הכוכבת (והכוכב) האוסקרים והמורשת, שהפכו את "חלף עם הרוח" לסרט הגדול והמצליח ביותר בהיסטוריה.

חלף עם הרוח

מרלין דיטריך, ריטה היוורת', ברברה סטאנוויק, לנה טרנר, ג'סיקה לאנג ושרון סטון, הן חלק קטן מהכוכבות, אשר בנו את הקרירה שלהן על דמותה הכובשת של הפאם פאטאל (האישה הקטלנית) בקולנוע. מה יש בדמות המניפולטיבית הזו אשר כובש אותנו ואינו מרפה? במהלך ההרצאה נסקור את דמותה של הפאם פאטאל משנות השלושים ועד ימינו אלו.  

יפות אך מסוכנות - דמות הפאם פאטאל בקולנוע

ג'ודי פוסטר קנתה את עולמה כבר בגיל ארבע עשרה עם תפקיד בלתי נשכח של ילדה זונה בסרטו האלמותי של מרטין סקורסיזה "נהג מונית" אבל להבדיל מ "ילדים כוכבים" אחרים פוסטר עשתה את כול הדרך והפכה לשחקנית מוערכות והמרגשת (כולל שני אוסקרים: "הנאשמים" "שתיקת הכבשים") ולמרות זאת יש משהו מאוד בודד בדמותה הקולנועית.

ג'ודי פוסטר - מילדה כוכבת, לכוכבת מסוג אחר

  

תחילת המאה העשרים מביאה עמה את אחת האידאות החשובות בתולדות האדם. הפמיניזם בצורותיו השונות ביקש לחסל את השלטון הגברי הפטריארכלי ולבסס את מעמדן של הנשים כשוות זכויות לגברים. האם הן הצליחו?

פמיניזם – המהפכה שהצליחה

מהו סוד קיסמו של המחזה הטרגי אותו כתב שייקספיר לפני 422 שנים? כיצד הוצג המחזה בהתחלה? מדוע וכיצד הוא רלוונטי לימינו? מה תורמים 88!! העיבודים של המחזה לקולנוע? מי הם "רם ויעל"? ומה היה קורה עם שני האוהבים היו מצליחים בתכניתם?

רומאו ויוליה

קליאופטרה, ז'אן דארק, המלכה אליזבת, הנסיכה דיאנה, פרידה קאלו, אמיליה ארהארט, מרלין מונרו, אירין ברוקוביץ, הן רק חלק מהנשים הגדולות עליהן נעשו סרטים ביוגרפים. כיצד מוצגות הנשים הללו בקולנוע? האם יש ביניהן דברים משותפים? וכיצד מוצגים הגברים שלידן?

ביוגרפיות של נשים גדולות

בהתחלה גבר ואישה נפגשים...בסוף גבר ואישה מתחתנים וחיים באושר ועושר עד עצם היום הזה.... האומנם??? מסתבר שבקולנוע הכול אפשרי.

"זה קרה לילה אחד", "חמים וטעים", "הדירה" ,"ארוחת בוקר בטיפני" ,"הרומן שלי עם אנני", "נוטינג היל" ,"כשארי פגש את סאלי" ,"אישה יפה" הם רק חלק קטן מהז'אנר האהוב הזה.

הקומדיה הרומנטית
  • דמות האישה בקולנוע
    מה קרה אחרי ש... אלוהים ברא את האישה

    המאה ה-20 מביאה עימה שינוי דרמטי במעמדה של האישה בעולם המערבי. לראשונה בהיסטוריה האנושית מצליחות הנשים להשתחרר מהשליטה הגברית ולבסס לעצמן מעמד עצמאי וכוח פוליטי.

    מי הן הנשים אשר עשו את השינוי הגדול? וכיצד מתבוננים הגברים על התהליך הדרמתי הזה?

בניית אתרים BestSite

© 2018 by Ziv Alexandrony

  • white phone png
  • white mail png
  • white whatsapp png